تبلیغات
مشاوره - راه ساده برای مقا بله با استرس

مشاوره

راه ساده برای مقا بله با استرس

دوشنبه 8 بهمن 1386

راه ساده برای مقا بله با استرس

 

1-         سعی کنید صبح ها ، حتی در روز های تعطیل زود از خواب بیدار شوید در این صورت ساعت زیستی بدن شما منظم می شود و طبق برنامه خاصی زمان خواب و بیداری شما را تنظیم می کند .

 

2-پس از دوش گرفتن زبان خود را تمیز کنید ،سپس دهان را با هب شسته و غرغره کنید . این کار علا وه بر تمیز کردن دهان و زبان در از بین بردن بر خی از باکتری های مضر نیز موثر است .

 

3-چرا با عجله و در حالت ایستاده ،قهوه یا چای می نو شید ؟ این کار اصلا درست نیست . به گفته متخصصان هنگام غذا باید تمام توجه شخص متو جه خوردن و نو شیدن با شد .

 

4- هنگام کار تمام توجه تان را معطوف به همان کاری کنید که می خواهید ان را همان مو قع انجام دهید و چند کار را همزمان با هم شروع نکنید .

 

5-اگر در محل کار یا در خانه خود را تحت فشار حس کردید ، برای یک لحظه دست از کار بکشید و تمام حواس خود را متوجه نفس کشیدن خود کنید این عمل شما را از استرس دور می کند و به شما ارامش می بخشد نفس کشیدن صحیح ، باعث احساس ارامش بیش تر در فرد می شود .

 

6-ایا مدت طولا نی به صفحه تلویزیون یا مانیتور نگاه می کنید ؟ در این صورت در زمان تنفس به فضای سبز ،اسمان یا درختان خیره شوید ،اگر در ان منطقه ، فضای سبزی به چشم نمی خورد یک عکس یا پو ستر بر روی دیوار اویزان کنید بهتر است در عکس بیش تر رنگ های ابی و سبز به کار رفته باشد .

 

7-سعی کنید همواره چهره ای بشا ش داشته باشید ، این عمل احساس خو شا یندی را در فرد ایجاد می کند .

 

8- در شب تمام عضلات بدن را شل کنید دستتان را به پایین دراز کنید و از پنجره به بیرون نگاه کنید ، سپس خیلی اهسته خود را به این سو و ان سو تکان دهید و وزن خود را از پا به قسمت های دیگر بدن منتقل کنید. این تمرین خستگی را از ناحیه ی پایینی کمر و کتف بیرون می کند .

 

9-اگر بد می خوابید قبل از خواب پیاده روی کنید . سپس یک لیوان شیر گرم با ارد جوز هندی و هل بنو شید به پهلوی راست بخوابید . در این حالت سمت چپ بدن که غیر فعال است ، تحریک می شود و سریع تر به خواب می روید .

 

با انگشت کو چک خود همراه مقداری روغن (مثل روغن بادام ) درون سوراخ های بینی را ماسا ژ دهید . این عمل باعث محا فظت از بینی و تنفس بهتر می شود.[ دوشنبه 8 بهمن 1386 - 11:01 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| rezaarghand ] [مقاله , ] [+]